• REKLAMA (p)

  eMCeKa

  Gorzów Wlkp ul. Drzymały 26 ADRES:
  TEL: (0 prefix 95) 720 29 11 w. 28 / 735 91 39
  GODZINY OTWARCIA: -
   
   
  OPIS:

  Miejskie Centrum Kultury utworzone zostało uchwałą Rady Miasta 9 marca 1994 r., poczatkowo z nazwą MCK ''Chemik'', jako że przejęło siedzibę i tradycje Zakładowego Domu Kultury ''Chemik''.

  Decyzją Rady Miasta z dn.25.X.2000 r. zrezygnowano z dodatku w nazwie ''Chemik''.
  Miejskie Centrum Kultury działa obecnie w siedzibie własnej przy ulicy Drzymały oraz w filii MCK ''Zawarcie'' przy ulicy Wawrzyniaka.

  MCK specjalizuje się w organizowaniu imprez muzycznych, od muzyki klasycznej po rock. Odbywają się liczne imprezy charytatywne. MCK jest siedzibą kilku stowarzyszeń.

  Promocje lokalu:

  Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

  Kto?
  Closterkeller

  Kiedy?
  24 pażdziernik 2009 godz 19.00

  Gdzie?
  Sala Widowiskowa eMCeKa

  Za ile?
  25zł przedsprzedaż

  30zł w dniu koncertu

  Początkowo bez sukcesów, rozwijali się jednak bardzo szybko i kolejny, 1989 rok, należał już do nich. Wygrali wszystkie największe konkursy w kraju.
  Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

  Muzyka Closterkeller, tak jak kolorowe tytuły płyt ukazuje różne odcienie i barwy. Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo, że grają muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory. Udało im się wylansować kilka dużych przebojów jak: W moim kraju, Agnieszka, Scarlett, Na krawędzi, Czas komety czy Władza. Zespół ma na koncie występy (w latach 2002-2003) na zagranicznych festiwalach gotyckich - Dark Nation Day w Wiedniu, Gothic Night w Budapeszcie oraz najsłynniejszym - Wave Gotyk Treffen w Lipsku. Wszędzie był doskonale przyjmowany. Closterkeller występował wielokrotnie, z powodzeniem na największych scenach koncertowych kraju.
  Na rok 2008 przypadło Dwudziestolecie działalności zespołu. Najważniejszymi wydarzeniami koncertowymi był występ na Castle Party i Przystanku Woodstock oraz doroczna trasa Abracadabra Gothic Tour, która tym razem miała charakter jubileuszowy.
  Trasa stanowiła doskonałe podsumowanie dotychczasowej kariery zespołu i okazała się kolejnym dużym sukcesem w ich dziejach.
  W marcu 2009 ukazało się wydawnictwo Act IV - Przystanek Woodstock 2008 (DVD Live). W czerwcu br. Zespół wszedł do studia Izabelin aby zarejestrować materiał na nowy krążek. Realizacją nagrań zajmował się Piotr Zygo. Premiera płyty o tradycyjnie kolorowym tytule Aurum (łac. złoto) przewidziana jest na 25 września 2009. Ukaże się ona nakładem firmy Universal Music Polska i będzie promowana podczas jesiennej trasy koncertowej Abracadabra Gothic Tour.

   

  ZE SMAKIEM

  WYDARZENIA KULTURALNE

  15 marzec 2016
  „Stilon – najlepszy ze światów” to opowieść o mieście, o Gorzowie Wielkopolskim, dla której...
  15 marzec 2016
   Tym razem zagramy film „Moje wielkie greckie wesele 2”. 18 kwietnia 2016, godz. 18:30 - zabierz...
  09 marzec 2016
  Dla miłośników kultury kresowej! Serdecznie zapraszamy w sobotę 12 marca w godz. 10.00-13.00 do...
  15 październik 2013
  Już 18 października o godzinie 17.00 rozpocznie się w Gorzowie V Ogólnopolski Festiwal...

  WSPÓŁPRACA

   
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Eventy
 • Materiały od czytelników
 • Masz zdjęcie ciekawego zdarzenia w Gorzowie? Chciałeś poinformować o nadchodzącej imprezie, wydarzeniu kulturalnym lub nowym lokalu gastronomicznym?
  Pisz [email protected]
  Wyślij do nas materiał.
 • Oferta reklamowa
 • Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą reklamową napisz na [email protected] lub zadzwoń pod numer 505254721 Niektóre nośniki reklamowe mamy wyprzedane już na 6 miesięcy Zobacz jak możemy wypromować Twoją firmę.
  Całą dobę sprawdzamy skrzynkę [email protected], a od godziny 9 do 17 możesz z nami porozmawiać pod numerem 505254721.

  Obsługa prawna: Prawnik Gorzów
  Projekt graficzny: _triptic
  Implementacja: mm