• REKLAMA (p)

  GORZÓW JAZZ CELEBRATIONS AT JAZZ CLUB POD FILARAMI

  GORZÓW JAZZ CELEBRATIONS AT JAZZ CLUB POD FILARAMI - JERRY BERGONZI, 19.03.2016, godż. 19.30

   
  fot. Jazz Club Pod Filarami.  

   

  Skłas zespołu:
  Jerry Bergonzi (USA) - ts
  Carl Winther (Dania) - p
  Johnny Åman (Finlandia) - db
  Anders Mogensen (Dania) - dr   

  Jerry Bergonzi (urodzony 21 października 1947 w Bostonie, Massachusetts) – amerykański jazzowy saksofonista tenorowy, kompozytor i pedagog. 
  W wieku ośmiu lat rozpoczął naukę gry na klarnecie, a w wieku dwunastu lat na saksofonie. Grał z zespołem The Stardusters, brał udział w cotygodniowych sesjach zespołu studenckiego w Berklee College of Music i był członkiem zespołu młodzieżowego Johna LaPorty. W 1971 uzyskał licencjat z Edukacji Muzycznej University of Massachusetts w Lowell.

  W 1972 przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Joe Lovano, Pat LaBarbera, Dave Liebman, John Scofield, Michael Brecker, Bob Berg, Tom Harrell, Steve Grossman i Victor Lewis. Uznanie zyskał grając gościnnie w zespołach Dave’a Brubecka w latach 1970 (Two Generations of Brubeck). W latach 1979-1982 został stałym członkiem Dave Brubeck Quartet. W latach 1973-1981 nagrał z Davem Brubeckiem dziewięć albumów.

  Bergonzi wykłada w New England Conservatory of Music w Bostonie.  Jest autorem Inside Improvisation, wielotomowego wydawnictwa instruktażowego, z płytami CD i filmami oraz kolejnych książek nt. improwizacji wydawanych przez Advance Music. Jest także autorem książki/CD Sound Advice, opublikowanej przez Jamey Aebersold Jazz. 
  Bergonzi jest również profesjonalnym pianistą i gitarzystą basowym.
  Wśród plejady muzyków, z którymi nagrywał, oprócz Dave’a Brubecka, są m.in.: Mulgrew Miller, Adam Nussbaum, Joey Calderazzo, Fred Hersch, Billy Hart, George Mraz, Mike Stern, Victor Lewis, Bobby Watson, Lars Danielsson, John Abercrombie, Dave Santoro, Piotr Lemańczyk i Jacek Kochan.

  WSPÓŁPRACA

   
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Eventy
 • Materiały od czytelników
 • Masz zdjęcie ciekawego zdarzenia w Gorzowie? Chciałeś poinformować o nadchodzącej imprezie, wydarzeniu kulturalnym lub nowym lokalu gastronomicznym?
  Pisz [email protected]
  Wyślij do nas materiał.
 • Oferta reklamowa
 • Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą reklamową napisz na [email protected] lub zadzwoń pod numer 505254721 Niektóre nośniki reklamowe mamy wyprzedane już na 6 miesięcy Zobacz jak możemy wypromować Twoją firmę.
  Całą dobę sprawdzamy skrzynkę [email protected], a od godziny 9 do 17 możesz z nami porozmawiać pod numerem 505254721.

  Obsługa prawna: Prawnik Gorzów
  Projekt graficzny: _triptic
  Implementacja: mm