• REKLAMA (p)

  Laila Evensen w Galerii Terminal08

  Stowarzyszenie Promocji Kultury "Kamienica", Klub Myśli Twórczej "Lamus" oraz Galeria Terminal08 zapraszają na wernisaż wystawy: Laila Evensen – Apparent Movements – Parallels. Laila Evensen (Norwegia) - pracuje jako artystka od ponad dziesięciu lat.
   Skończyła Uniwersytet Sztuk Pięknych w Lincolnshire i Humberside w Wielkiej Brytanii w 2001 roku. Pokazywała swoje prace na wielu międzynarodowych wystawach i brała udział w wielu międzynarodowych programach. Należy również do wielu grup jak Red Gallery i 54°N (Wielka Brytania), Safe as Milk (Norwegia) i Salon Bruit (Niemcy). Jest organizatorką i kuratorką wystaw, festiwali, pokazów wideo, prezentacji sztuki dźwiękowej oraz performance.
  Laila Evensen obecnie żyje i pracuje zarówno w Berlinie, jak i Haugesund.

  Apparent Movements – Parallels
  Pozorny ruch odnoszący się m.in. do zjawiska fi jest opisywany jako zjawisko, które wypływa z fałszywych albo wprowadzających w błąd wrażeń wzrokowych. Dotyczy ono również sekwencji nieruchomych obrazów, które wprawione w ruch tworzą iluzję poruszającego się obrazu (np. film animowany).
  Na moją instalację składają się gromady i wzory, konstelacje plastikowych figurek w małej skali, reprezentujące formy indywidualnego i zbiorowego ruchu (still movement). Istota mojej sztuki opiera się na następujących pytaniach:
  Jaka jest różnica w indywidualnym i zbiorowym poruszaniu się rozpatrując prywatną kontra publiczną przestrzeń?
  Czy posiadamy jakąkolwiek formę wolności poruszania się i fizycznej ekspresji w naszym codziennym życiu?
  Albo, czy istnieją sznurki i infrastruktury kierujące nami w ciągu życia, zabezpieczając bardziej kolektywne, zgeneralizowane poczucie wolności?

   

  Próbuję uwypuklić to, że nawet jak znajdujemy się w jakiejś grupie - bycie częścią tłumu nie koniecznie musi oznaczać istnienie jakiejś społeczności czy wspólnoty.
  Gram ze światłem i ciemnością, podstawową wartością jest dla mnie kreowanie równowagi pomiędzy pozytywnym i negatywnym, łącząc zabawę z poważniejszymi ukrytymi komentarzami.
  Jestem przekonana o różnicy bycia z daleka od sztuki, doświadczenia i bycia blisko. Chciałabym rozwinąć idee, które będą wielopłaszczyznowe w formach komunikacji np. praca, która rozwija się i ewoluuje poprzez obserwowanie z różnych miejsc, poprzez odległość i lokalizację.
  Numer siedem ciągle się pojawia i ma ważną rolę w moich prezentacjach – odwołuje się do ludzkiego cyklu – to ilość lat, jaką potrzebuje komórka, żeby się odnowić. 7 to także symbol totalności, kreatywnej perfekcji. Liczba ta pojawia się w bajkach, biblijnych i filozoficznych pismach i historycznych dokumentach tak samo, jak w przesądach; numer, który przekracza czasowe, miejscowe, religijne, kulturowe granice. Ilość figurek, które używam w moich instalacjach zawsze jest liczbą podzielną przez 7.

  27.04.2012, godz. 18:00 - otwarcie wystawy, Galeria TERMINAL08, ul. Grobla 15,
                        godz. 19:30 - spotkanie z artystką, prezentacja video, Klub "Lamus", ul. Sikorskiego 5. 

   

  Klub Myśli Twórczej "Lamus"

  WSPÓŁPRACA

   
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Eventy
 • Materiały od czytelników
 • Masz zdjęcie ciekawego zdarzenia w Gorzowie? Chciałeś poinformować o nadchodzącej imprezie, wydarzeniu kulturalnym lub nowym lokalu gastronomicznym?
  Pisz [email protected]
  Wyślij do nas materiał.
 • Oferta reklamowa
 • Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą reklamową napisz na [email protected] lub zadzwoń pod numer 505254721 Niektóre nośniki reklamowe mamy wyprzedane już na 6 miesięcy Zobacz jak możemy wypromować Twoją firmę.
  Całą dobę sprawdzamy skrzynkę [email protected], a od godziny 9 do 17 możesz z nami porozmawiać pod numerem 505254721.

  Obsługa prawna: Prawnik Gorzów
  Projekt graficzny: _triptic
  Implementacja: mm