• REKLAMA (p)

  "antypotrzeba" w GDK

  Grodzki Dom Kultury zaprasza w sobotę 12 maja o godz. 16.00 na wernisaż wystawy Zbigniewa Siwka "antypotrzeba".
   
  "Wystawę dedykuję moim uczniom, z którymi pracowałem przed wielu laty oraz tym, z którymi pracuję obecnie, zwłaszcza grupie zajmującej się świadomym odkrywaniem procesu twórczego. Każdy kto bierze udział w zorganizowanych zajęciach artystycznych o charakterze edukacyjnym w jakiś sposób zobowiązuje się do przełamywania własnych sobie typowych odniesień do podstawowych pytań. Jednym z nich jest pytanie o cel zajmowania się działalnością artystyczną. I choć niewielu potrafi precyzyjnie udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie, to każdy gdzieś w głębi ma poczucie wartości sztuki jako drogi życia godnego odnoszącego się do podstawowych wartości humanistycznych, a jednocześnie zapewniającego wewnętrzne poczucie zadowolenia czy spełnienia. Znacznie później spostrzegają, że bezpośredni kontakt z twórczością artystyczną wiąże się z podejmowanymi przez nich decyzjami życiowymi, zmienia ich orientację w świecie faktów i wartości, waży na sposobie kształtowania własnej tożsamości czy wreszcie polega na najzwyklejszym ubogacaniu siebie."
  /Zbigniew Siwek - fragment tekstu z katalogu wystawy/
   
  Po wernisażu - w ramach obchodów 20-lecia istnienia - Teatr Kreatury zaprezentuje spektakl "Chłopski głos" według tekstów Hanny Brakonieckiej, w reżyserii Przemka Wiśniewskiego.
   
  Otwarcie wystawy oraz spektakl odbędą się w GDK przy ulicy Wał Okrężny 37. Ekspozycja w Galerii Azyl Art będzie czynna do 10 czerwca.
   
  Wstęp wolny.
   

  Marzena Maćkała GDK

  WSPÓŁPRACA

   
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Eventy
 • Materiały od czytelników
 • Masz zdjęcie ciekawego zdarzenia w Gorzowie? Chciałeś poinformować o nadchodzącej imprezie, wydarzeniu kulturalnym lub nowym lokalu gastronomicznym?
  Pisz [email protected]
  Wyślij do nas materiał.
 • Oferta reklamowa
 • Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą reklamową napisz na [email protected] lub zadzwoń pod numer 505254721 Niektóre nośniki reklamowe mamy wyprzedane już na 6 miesięcy Zobacz jak możemy wypromować Twoją firmę.
  Całą dobę sprawdzamy skrzynkę [email protected], a od godziny 9 do 17 możesz z nami porozmawiać pod numerem 505254721.

  Obsługa prawna: Prawnik Gorzów
  Projekt graficzny: _triptic
  Implementacja: mm