• REKLAMA (p)

  STILON – najlepszy ze światów

  „Stilon – najlepszy ze światów” to opowieść o mieście, o Gorzowie Wielkopolskim, dla której inspiracją stały się dzieje Stilonu, największej w regionie fabryki.
  Spektakl pokazuje na pół realną, na pół zmyśloną opowieść o ludzkiej zbiorowości, rzuconej w konkretny moment historii miasta. Opowieść, w której radość będzie przeplatać się z goryczą, a śmiech z refleksją. Narratorem tej miejskiej ballady jest chór przybłędów, z których każdy kolejny będzie wiedział lepiej „jak to naprawdę było”. To oni przeprowadzą nas wspólnie przez historię bohaterów, zarysowanych z realnych życiorysów dawnych stilonowców.
  „Stilon…” to kolejny lokalny spektakl w reżyserskim dorobku Jacka Głomba – twórcy, który niezaprzeczalnie wiedzie prym w opowiadaniu na scenie historii konkretnych miejsc i ich mieszkańców. Doświadczony reżyser i jego współpracownicy dają gwarancję na powstanie opowieści dotkliwej i wzruszającej. Do współpracy nad spektaklem Jacek Głomb zaprosił Małgorzatę Bulandę, Bartka Straburzyńskiego i Witolda Jurewicza.
  Przedstawienia „Stilonu…” grane będą w byłym Domu Kultury „Chemik” (obecnie mieści się tam Miejskie Centrum Kultury) co jeszcze mocniej zwiąże naszą opowieść z miastem.

   
  fot. Miejskie Centrum Kultury  

  Premiera 12 marca 2016 r. godz. 19.00 Miejskie Centrum Kultury

   

  Bilety: zwykły 35 zł; ulgowy 30 zł; szkolny 19 zł


  30 październik 2013
  W tym tygodniu fotograf się postarał i szybko dostarczył fotki. My więc niezwłocznie przekazujemy je Wam do wglądu :) Poniżej znajdziecie odnośniki do dwóch najnowszych galerii. Miłego oglądania! fot. Hell Club fot. Bulwar Żywiec Pub        

  18 grudzień 2010
  W dniu dzisiejszym w Gorzowie została otwarta nowa restauracja o bardzo oryginalnej nazwie "Metamorfoza". Nie tylko nazwa jest oryginalna, ale i potrawy w niej serwowane, gdyż można się najeść do syta jak również klienci liczący kalorie mogą smacznie i zdrowo zjeść...

  27 czerwiec 2012
  Gmina Deszczno zaprasza po raz szósty na Święto Pieczonego Kurczaka. W tym roku odbędzie się ono w niedzielę 2 września.   W tym roku podczas 6 Święta Pieczonego Kurczaka zaplanowano aż 445 minutową eksplozję gwiazd. Oznacza to że zagrają dla nas: Centrum Uśmiechu,...

  30 wrzesień 2010
  Rozmowa z Krzysztofem Jankowskim, prezenterem radia „Eska”. Twój głos rozpoznają codziennie tysiące słuchaczy radia „Eska”. Jak rozpocząłeś swoją przygodę z radiem? To kwestia przypadku czy raczej przeznaczenia? Raczej przypadku, szczęścia, później może...

  ZE SMAKIEM

  WYDARZENIA KULTURALNE

  15 marzec 2016
  „Stilon – najlepszy ze światów” to opowieść o mieście, o Gorzowie Wielkopolskim, dla której...
  15 marzec 2016
   Tym razem zagramy film „Moje wielkie greckie wesele 2”. 18 kwietnia 2016, godz. 18:30 - zabierz...
  09 marzec 2016
  Dla miłośników kultury kresowej! Serdecznie zapraszamy w sobotę 12 marca w godz. 10.00-13.00 do...
  15 październik 2013
  Już 18 października o godzinie 17.00 rozpocznie się w Gorzowie V Ogólnopolski Festiwal...

  WSPÓŁPRACA

   
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Eventy
 • Materiały od czytelników
 • Masz zdjęcie ciekawego zdarzenia w Gorzowie? Chciałeś poinformować o nadchodzącej imprezie, wydarzeniu kulturalnym lub nowym lokalu gastronomicznym?
  Pisz [email protected]
  Wyślij do nas materiał.
 • Oferta reklamowa
 • Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą reklamową napisz na [email protected] lub zadzwoń pod numer 505254721 Niektóre nośniki reklamowe mamy wyprzedane już na 6 miesięcy Zobacz jak możemy wypromować Twoją firmę.
  Całą dobę sprawdzamy skrzynkę [email protected], a od godziny 9 do 17 możesz z nami porozmawiać pod numerem 505254721.

  Obsługa prawna: Prawnik Gorzów
  Projekt graficzny: _triptic
  Implementacja: mm